serah
23 بهمن 1401 - 23:00

بشار اسد: آماده همکاری با سازمان جهانی بهداشت هستیم

رئیس جمهور سوریه در دیدار با هیئت سازمان جهانی بهداشت گفت که دمشق آماده همکاری با این سازمان است و هدف از سفر این هیئت باید ارزیابی واقعیت های بخش درمان و جبران کمبودها در این کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه سانا، بشار اسد رئیس جمهور سوریه عصر امروز یکشنبه «تدروس آدهانوم» رئیس سازمان جهانی بهداشت و هیئت همراه را به حضور پذیرفت و بر اهمیت سفر این هیئت در شرایط کنونی به سوریه تاکید کرد.

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: اهمیت این سفر به این دلیل است که سازمان جهانی بهداشت در جریان نیازهای پزشکی و انسانی برای رسیدگی به زلزله ‌زدگان قرار خواهد گرفت.

بشار اسد، ضمن قدردانی از تلاش های سازمان جهانی بهداشت در راستای حمایت از بخش درمان سوریه، گفت: سوریه به دنبال همکاری با سازمان جهانی بهداشت است؛ به گونه ای که این همکاری مبتنی بر یک دیدگاه فراگیر باشد و واقعیت های بخش درمان را ارزیابی کرده، هدف از آن، جبران کمبودها در بخش تجهیزات و دارو باشد.

وی همچنین تاکید کرد که چنین سفری باید در راستای رفع نیازهای پزشکی مردم سوریه برای مقابله با بیمارهای خطرناک و مزمن مانند سرطان باشد.

رئیس سازمان جهانی بهداشت نیز در این دیدار گفت: بازدید روز گذشته وی از شهر حلب، فرصتی برای تعیین نیازمندی ها در زمینه پزشکی و انسانی بود؛ لذا کمک های پزشکی فوری به این شهر ارسال شد.

بر همین اساس اعضای این هیئت سازمان جهانی بهداشت تأکید کردند که این نهاد آماده است، برای مقابله با پیامدهای جنگ و زلزله، با سوریه همکاری کند.

این در حالی است که رئیس جمهور سوریه امروز یکشنبه در دمشق با عبدالله بن زاید آل نهیان وزیرخارجه امارات متحده عربی دیدار و گفتگو کرد.

موضوع اصلی گفتگوهای دو طرف در این دیدار بحث و بررسی پیامدها و تاثیرات زلزله شدید در شمال سوریه بوده است.

در این دیدار، وزیر خارجه امارات متحده عربی، مراتب تسلیت و همدردی محمد بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی را به بشار اسد و ملت سوریه ابراز کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1035000